W przeciwieństwie do tradycyjnych zastosowań mieszania, które wykorzystują wypełniony cieczą zbiornik z suchym produktem wyrzucanym na wierzch, system Solidquid marki HAPMAN nie wymaga dodatkowych przenośników mechanicznych i można zaoszczędzić pieniądze poprzez podłączenie do istniejącego sprzętu dostarczającego ciecz. Systemy mieszania w zbiornikach posiadają kilka silników, które uruchamiają różne elementy wyposażenia wymagane do prawidłowego przemieszczania i mieszania suchych i płynnych składników. System dostarczania zawiesiny Solidquid wykorzystuje ciecz roboczą i zaprojektowaną zwężkę, aby skutecznie wytworzyć mieszaninę zawiesinową.

Solidquid posiada tylko jeden silnik, który napędza podajnik; mniejsza ilość silników oznacza mniej konserwacji i niższe koszty energii. Ponadto, niewielka powierzchnia podstawy Solidquid zajmuje mniej miejsca na podłodze i oferuje większą elastyczność w rozmieszczeniu sprzętu.

PODSTAWOWE DANE

  • Obsługuje materiał którego lepkość płynu napędowego wynosi nie więcej niż 100 centyli.
  • Stosunek cieczy do ciała stałego osiągnięty w pojedynczym przejściu wynosi średnio 10%. Wyższe stężenia są możliwe przy różnych prędkościach przepływu i ciśnienia, ale mogą wymagać pętli recyrkulacyjnej, gdy wymagane są wyższe stężenia.
  • Odradza się dodawanie proszków, które zwiększają lepkość powyżej 400 centyli.
  • Systemy Solidquid nie są w stanie obsługiwać płynów nienewtonowskich.