Przenośniki Pneumatyczne Próżniowe

Przenośniki Próżniowe - Pneumatyczne oferuję efektywną metodę przemieszczania pyłów, granulatów, kapsułek i innych drobnoziarnistych materiałów w zamkniętych i higienicznych warunkach.
 

Wstęp

Vacuum Conveyor Model 20 with Orange Blower and Rotary Valve

Przenośnik Pneumatyczny

Nasza całkowita linia przenośników pneumatycznych waha się od małych przenośnych jednostek dla rozładunku lub przenoszenia drobnych materiałów, do dużych jednostek potrafiących przenieść aż do 18 000 lb/hr materiału, nadających się do procesu przenoszenia przy stacjach rozładunkowych, dozowaniu i podawaniu materiałów z cystern/zbiorników procesowych, mieszalników, i innego sprzętu.

Zasady Przenoszenia Pneumatycznego

Podstawową zasadą przenoszenia pneumatycznego jest przemieszczanie zawiesiny w stosunkowo jednolitym strumieniu od źródła do punktu dostawy. Użycie powietrza dostarczanego pompą lub dmuchawą pneumatyczną wytwarza wystarczająco wysoką prędkość przepływu powietrza i dostatecznie niski stosunek ilości ciał stałych do powietrza, aby efektywnie przemieszczać materiały.

Czy Różni Się Nasz Przenośnik Pneumatyczny Od Innych?

Panel Dostępu Bocznego

Nasze przenośniki pneumatyczne są zaprojektowane z unikalnymi właściwościami, mającymi na celu ułatwienie użycia, montażu i utrzymania. Nasz boczny panel dostępu drzwi na zawiasach nie tylko zapewnia wejście bez użycia narzędzi i wymianę filtra, ale także pozwala na montaż w ciasnych przestrzeniach i w pobliżu sufitu.

Wymiana Filtra Bez Użycia Narzędzi

Używając ekskluzywnego panelu bocznych drzwiczek możesz z łatwością uzyskać dostęp do wymiany lub kontroli filtrów. Gwintowane uchwyty typu T pozwalają na wymianę filtrów bez użycia narzędzi, zmniejszając czas potrzebny na zmianę.

Mniejsze Zużycie Energii – Bez Potrzeby Użycia Dodatkowego Powietrza

Jednym przełącznikiem uruchamiasz regenerującą się dmuchawę o niskim zużyciu energii lub pompę PD przy większych jednostkach. Nasz system pneumatyczny używa jedynie strumienia powietrza do utworzenia podciśnienia, co oznacza, że nie ma potrzeby użycia dodatkowego powietrza do procesu przenoszenia; czyniąc nasze przenośniki pneumatyczne bardziej energooszczędne.

 • Niższe Koszty Operacji bez potrzeby użycia drogiego powietrza
 • Niskie zużycie energii dzięki regeneracyjnej dmuchawie

Zaprojektowana Regenerująca się Dmuchawa

turbineZaprojektowana konstrukcja wyróżnia nasze systemy przenośników pneumatycznych. Nasz projekt oferuje lepszą wydajność operacyjną i oszczędność energii, jednocześnie zapewniając większą pojemność i możliwości oraz mniej niestabilności przepływu. Nasza regeneracyjna dmuchawa pracuje na zasadzie tworzenia wiru powietrza. Oznacza to, że powietrze jest efektywnie transportowane pomiędzy łopatkami podczas obrotu jednostopniowego wirnika. Wirujący wirnik i strumień powietrza tworzą wzór przepływu wirowego, jednostopniowy wirnik sprawia że energia prędkości jest regenerowana wiele razy podczas gdy powietrze przepływa przez obudowę od punktu wlotu do rozładowania. Taki rodzaj strumienia powietrza oferuje znaczne korzyści w stosunku do tradycyjnych wzorów wirników;

 • Wysoka Wydajność/Ograniczenie Hałasu – Tradycyjny dwustronny wirnik tworzy wzór strumienia powietrza z bliźniaczymi wirami, kiedy oba wiry się przecinają się przy punkcie rozładunku, zmienność wytwarza znaczny hałas. Nasza niższa jednostka DBA wytwarza mniej hałasu
 • Niższe Temperatury Otoczenia Przy Operacji – Jednostopniowa konstrukcja wirnika generuje mniej ciepła w trakcie normalnej operacji niż standardowy dwustronny wirnik. Oznacza to, że silnik ma dłuższą żywotność i mniej ciepła jest rozpraszanego w twojej placówce.

Stały Przepływ – Większa Pojemność

Nasze Przenośniki Pneumatyczne są wyposażone w wiele wartościowych opcji. Wybierzemy najlepszy dla twojej aplikacji zawór spustowy. Nasze jednostki są wyjątkowe dzięki projektowi obrotowego zaworu. Wiele przenośników pneumatycznych operuje używając przerywany wzór, komora jest wypełniana materiałem, a gdy punkt przelotu jest osiągnięty zawór spustowy zostaje aktywowany. Kiedy materiał jest rozładowany, zawór się zamyka. To powoduje część materiału na pozostanie w komorze do następnego cyklu, podczas gdy jest tam ciśnienie powietrza mogące przenieść produkt do punktu końcowego. Uważamy, że ten sposób operacji jest nieefektywny przy większości aplikacji. Nasz Przenośnik Pneumatyczny z obrotowymi zaworami zapewnia równy i stały przepływ, dostarczając większych pojemności w mniejszych jednostkach; oznacza to mniejszy początkowy koszt sprzętu i mniejsze koszty operacji w porównaniu w przerywanymi systemami.

Projekt Zaworu Obrotowyego dla ciągłego przepływu materiału

następnie: Operacja Przenośnika Pneumatycznego

Właściwości

Właściwości

 • Utrzymaj wydajność filtra dzięki systemowi czyszczenia filtrów odwróconym pulsem.
 • Wymieniaj filtry w krótkim czasie z łatwo-dostępnymi drzwiczkami bocznymi. Narzędzia nie są potrzebne.
 • Obsługuj do 18 000 lbs/hr (8,186 kg/hr).
 • Integralna regeneracyjna dmuchawa przenosi materiał bez potrzeby użycia dodatkowego powietrza lub oddzielnej sprężarki.

Szczegółowa Charakterystyka

Przenośnik Pneumatyczny z opcją zaworu zasuwy

Przenośnik Pneumatyczny z opcją zaworu zrzutu w bramie

następnie: Opcje Przenośnika Pneumatycznego

Opcje

Opcje

 • Konstrukcja z aluminium, stali węglowej, stali nierdzewnej typu 304 lub 316.
 • Zasuwa, brama wyładunku lub zawór obrotowy do rozładunku twojego materiału.
 • Zwiększ elastyczność instalacji dzięki mobilnej bazie.
 • <liZawór motylkowy jako opcja rozładunku do drugiego punktu.
 • Dostępne wykończenia standardowe, klasy żywnościowej lub sanitarne.
 • Powłoka teflonowa, poduszki powietrzne, lub polerowanie elektrolityczne dla trudnych materiałów.
 • VFD może być użyty na dmuchawie, aby pomóc zmniejszyć degradację.

Przenośnik Pneumatyczny z Przenośną Bazą

nastęnie: Specyfikacje Przenośnika Pneumatycznego

Specyfikacje

Specyfikacje

Model 162024303642
Pojemność ft3/hr, (mm3/hr) 21 (.6) 45 (1.3) 96 (2.7) 135 (3.8) 225 (6.4) 360 (10.2)
Rozmiar Dmuchawy (HP)** 1.5 2.5 5 10 15 20

Uwaga: Dane techniczne mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Skontaktuj się z sprzedawcą firmowym, aby uzyskać aktualne specyfikacje i dostępne opcje.

*Nominalna pojemność oparta na instalacji rurowej o długości 50 ft. (15,24 m).

**Większe rozmiary dmuchaw i konfiguracje są dostępne.

Modele & Szczegółowe Właściwości

Kliknij na ilustracje poniżej aby je powiększyć

Vacuum Conveyor Model 20 with Orange Blower and Rotary Valve

Modele typu 16 & 20

Vacuum Conveyor Model 36R with Rotary Valve

Model 36R

Vacuum Conveyor Model 42

Model 42

następnie: Aplikacje Przenośnika Pneumatycznego

Aplikacje

Przykłady Aplikacji Przenośnika Pneumatycznego

Nasz wyjątkowy boczny panel dostępu w przenośnikach pneumatycznych pozwala na nielimitowane możliwości instalacji i montażu. Boczne drzwiczki umożliwiają ułatwiony dostęp do filtra, bez potrzeby interakcji z boczną dmuchawą lub pompą.

Linia dozowania pudrowych materiałów – W tej instalacji dwa modele typu 20 przenośnika pneumatycznego są ustawione jeden obok drugiego dla przenoszenia dużych namiarów ilości materiału, kiedy ten jest dostarczany z naczepy. Materiał pudrowy jest przenoszony z punktu wyładunku to magazynujących silosów, gdzie materiał jest przechowywany zanim będzie potrzebny w procesie.

Wydarzenia

Wiadomości

Wpisy z bloga