Rurowe Przenośniki Łańcuchowe

Przenoś szeroki zakres materiałów w sposób ciągły, pewny i efektywny w każdym kierunku i bez pylenia.
 

O Produkcie

tubular-drag-multi-plain

Przenośnik Rurowy Łańcuchowy – Wszechstronność spotyka Trwałość

Nie wszystkie przenośniki łańcuhowe są takie same. Jeżeli twoje potrzeby obejmują większe odległości transportu, szczególne konfiguracje układu, wielu poziomów i płaszczyzn transportu, licznych punktów wlotowych i wylotowych materiału, trwałości przy przenoszeniu materiału o właściwościach ściernych lub delikatnego obchodzenie się z kruchym materiałem – potrzebny ci jest nasz Przenośnik Rurowy Łańcuchowy TDC.

 • Transportuj materiał w całkowicie zamkniętym, szczelnym systemie. Napęd zębaty powoli przeciąga łańcuch o dużej wytrzymałości wewnątrz zamkniętej osłony. Gdy łańcuch przemieszcza materiał wewnątrz rury, są mniejsze szanse na wystąpienie pylenia, eksplozji, bądź zanieczyszczenia materiału.
 • Zużywa mniej energii niż inne przenośniki do transportowania proszków i innych materiałów sypkich. Silnik o małej mocy wytwarza wolne i stabilne ssanie, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów energii elektrycznej.
 • Rzuca wyzwanie trudniejszym do transportu materiałom. Transportuje z bardzo wysoką jakością składniki wilgotne, ścierne, mieszaniny, materiały kruche lub mażące i inne.
 • Jeden przenośnik może zastąpić kilka innych. Możesz zaprojektować swój Przenośnik Rurowy Łańcuchowy tak, aby pracował w pozycji pionowej, poziomej, pod każdym kątem lub omijał przeszkody. Potrzebujesz więcej wlotów bądź wylotów? Dodaj, ile chcesz.
 • Budowa modułowa pozwala na optymalizację systemu transportu, w tym długość trasy, ścieżkę przenoszenia, ilość wlotów i wylotów.

Następnie: Historia

Historia

Historia Przenośnika Rurowego Łańcuchowego

hapman-buildingHenry Hapman wynalazł Przenośnik Rurowy Łańcuchowy w roku 1945 w Detroit, stan Michigan. Koncepcja przenośnika całkowicie zamkniętego pracującego w wielu płaszczyznach pochodziła z jego doświadczenia przemysłowego, z czasu kiedy pracował jako inżynier mechanik. Odkrył zapotrzebowanie na przenośnik, który byłby w stanie efektywnie transportować materiał z jednego punktu do drugiego, kiedy otoczenie nie pozwalało na transport prostoliniowy. Kiedy Druga Wojna Światowa się kończyła, Hapman wiedział, że produkcja przemysłowa zmieni kierunek z rządowego na konsumenckie. Ujrzał Przenośnik Rurowy Łańcuchowy jako sposób na efektywne przemieszczanie materiału przez całą jednostkę, umieszczając wloty i wyloty rozładunkowe w potrzebnych miejscach. Wizja Henrego Hapmana na zawsze zmieniła sposób w jaki suchy materiał jest transportowany w obiektach produkcji przemysłowej. Przez wiele lat, inni próbowali skopiować projekt Przenośnika Rurowego Łańcuchowego stworzonego przez Hapmana, lecz nigdy nie udało im się skonstruować przenośnika tak samo dobrego. Projekt, wzór i doświadczenie w transporcie materiałów w połączeniu z nieugiętą pasją do wydajności i niezawodnej operacji są elementami, które sprawiają, że Przenośnik Rurowy Łańcuchowy Hapmana jest najwyższej klasy mechanicznym przenośnikiem współczesnej produkcji.

Następnie: Obsługa Przenośnika Rurowego Łańcuchowego

Obsługa

Obsługa Przenośnika Rurowego Łańcuchowego

Właściwa praca przenośnika rurowego łańcuchowego jest wykonywana przez łańcuch z dyskami, który ciągnie materiał wewnątrz płaszcza w postaci rury. Przenośnik jest połączony z kolejnymi i poprzedzającymi urządzeniami sztywnym kołnierzem lub elastycznym rękawem. Układ przenośnika pozwala na stosowanie łuków, wiele wlotów i wylotów materiału. Trasa Przenośnika Rurowego może być poprowadzona w kilku płaszczyznach i w każdym kierunku. Wydajność przenośnika jest wyznaczana przez średnicę dysków transportujących i prędkość zespołu łańcucha ciągniętego przez rurę. Urządzenie pracuje przy stosunkowo niewielkiej prędkości.

Każdy Przenośnik Rurowy Łańcuchowy jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb użytkownika, włączając wlotów wlotów i wylotów materiału, odpowiednie łuki i inne cechy konstrukcyjne.

Następnie: Właściwości Przenośnika Rurowego Łańcuchowego

Właściwości

Właściwości

 • Pracuj bez pylenia. Szczelna konstrukcja przenośnika rurowego łańcuchowego stanowi barierę dla materiału w trakcie transportu. Przemieszczaj materiał w pożądanym kierunku – poziomo, pionowo, pod każdym kątem i po łukach – bez pylenia, zapachów, zanieczyszczenia lub rozlewania.
 • Transportuj z wydajnością aż do 84 m3/godz. Zębate koło napędowe przeciąga łańcuch przez rurę stanowiącą stacjonarną obudowę zewnętrzną. Dyski transportujące rozmieszczone w równych odległościach wzdłuż łańcucha przenoszą materiał od wlotów do wylotów.
 • Wykorzystaj większą żywotność łańcucha w stosunku do stalowej liny. Łańcuch jest mniej podatny na zmęczenie, zużycie i rozciąganie niż stalowa lina. Kiedy pojedyncze części łańcucha się zużywają, możesz je wymienić ponosząc niższy koszt i czas wymiany niż w przypadku wymiany całego zestawu liny z dyskami .
 • Praca dzień w dzień z minimalnym zużyciem łańcucha. Łańcuchy w wersji Heavy-Duty pozwalają na pracę przenośnika pod obciążeniem dzień po dniu przez szereg lat.
 • Wyładowuj 100% twojego materiału. Stworzona przez Hapmana wyjątkowa, samoczyszcząca klapa wyładowcza jest zaokrąglona przybierając kształt rury. W przeciwieństwie do płaskich zasuw, nie zostawia miejsca w którym gromadzi się materiał.
 • Wymaga minimalnej obsługi. Automatyczny napinacz łańcucha dokonuje korekt w trakcie rozciągania łańcucha, tak że nie musisz regularnie ręcznie korygować luz.
 • Wyeliminuj dużą ilość przenośników dzięki użyciu dużej ilości wlotów/wylotów. Zainstaluj wiele wlotów i/lub punktów wylotowych w pojedynczym przenośniku łańcuchowym rurowym. Potem transportuj różne składniki i rozładowuj materiał cały czas. Modułowa konstrukcja przenośnika rurowego łańcuchowego pozwala ci na zmiany konfiguracji i trasy, jeśli twoje wymagania lub układ w twojej hali się zmieni.
 • Niskie zapotrzebowanie na moc, silnik elektrycznyr transportuje materiał przez dziesiątki metrów zużywając minimalną ilość energii.

Następnie: Opcje dla Przenośnika Rurowego Łańcuchowego

Opcje

Opcje

Budowane na zamówienie Przenośniki Rurowe Łańcuchowe firmy Hapman przenoszą najbardziej wymagające materiały na odległość do około stu metrów. Od kulek z hartowanej stali i materiałów wybuchowych do odpadów z tłuszczu bekonowego, mączki rybnej i kostnej. Można rozbudowywać go, dodawać wloty i wyloty bez żadnych ograniczeń. Nasi inżynierowie pomogą Ci w zaprojektowaniu optymalnej konfiguracji najbardziej odpowiadającej twoim potrzebom i wymaganiom. Oprócz optymalnego przenoszenia, zamknięty Przenośnik Rurowy Łańcuchowy także oferuje:

 • Wydajność
 • Czyste, pozbawione zapylenia środowisko pracy
 • Doskonała integralność materiału (bez degradacji/segregacji)
 • Niskie zużycie energii elektrycznej
 • Minimalne wymagania konserwacyjne
 • System Czyszczenie Szczotką
 • Specjalne Klapy na Wylotach Materiału
 • Automatyczny naciągacz łańcucha

Popraw przepływ materiału - dzięki instalacji wibratorów. Młotek wibracyjny umieszczony nad otworem wylotowym ostukuje od góry dyski transportujące aby usunąć z nich przywierający materiał.

Wyładowuj cały materiał – Stworzona przez Hapmana specjalna, samoczyszcząca klapa wylotowa jest dopasowana do kształtu rury. W przeciwieństwie do zasuw płaskich nie pozostawia żadnego materiału.

Szczegółowa Charakterystyka

Zaprojektowana przez nas klapa wylotowa, zapobiega przed gromadzeniem się materiału w zakamarkach.

Szczotka  dla Łatwiejszego oczyszczania łańcucha

Wielowymiarowe wzory

Projekt przenośnika typu Z

Projekt stylu pętli


Automatyczny naciągacz łańcucha Hapamana

Następnie: Specyfikacje Przenośnika Rurowego Łańcuchowego

Specyfikacje

Specyfikacje

Wykres pokazuje (prawa oś) średnią wydajność przenośnika rurowego łańcuchowego w [m3/min] dla różnych średnic rury i optymalnych prędkościach łańcucha. poruszającego się w przenośniku

Tubular Drag Conveyor Size Specification Chart

Stosowane Średnice Rury i materiał wykonania
Średnica nominalna od 75 mm do 300 mm
Stal węglowa
Stal nierdzewna

Materiał wykonania łańcucha
Stal węglowa
Stal nierdzewna

Dyski Transportujące
Żeliwo
Żeliwo sferoidalne

Stal Corten B
Stal nierdzewna lub Kwasoodporna
Polietylen UHMW
Tivar® H.O.T. premium UHMW polietylen
Niestandardowe

Maksymalna Droga Transportu
26m w pionie
120m w poziomie

Transportuj materiał w wydajnością dochodzącą do 84m3/h

Następnie: Odpowiedni montaż łańcucha i dysków transportujących

Montaż łańcucha i dysków transportujących

Odpowiedni montaż łańcucha i dysków transportujących

Nie musisz się zamartwiać wyborem odpowiedniego łańcucha i dysków, ponieważ pomożemy ci określić optymalne rozwiązanie dla twoich zapotrzebowań. Nie wierzymy w przekonanie „jeden rozmiar pasuje do wszystkiego” w przenoszeniu materiałów. Nasze sześćdziesięcioletnie doświadczenie i przetestowanie ponad 2600 materiałów potwierdza, że mechaniczne przenoszenie jest najbardziej efektywne gdy jest używana odpowiednia kombinacja typu łańcucha i tworzywa dysku do typu materiału przenoszonego. Dlatego oferujemy najbardziej wszechstronny wybór w łańcuchach i dyskach w naszej branży.

Oferujemy szeroki wybór łańcuchów i dysków transportujących, aby dostarczyć ci jak najlepszy produkt dla twojej aplikacji. Wybór opcji:

iPhoto Library 4  

Szczelny łańcuch stykowy

 

 

 • iPhoto Library 2Szczelny styk
 • Uniwersalny "szczelny sworzeń"
 • Łańcuch kuty matzycowo
 • Okrągłe ogniwa

 

Tworzywo wykonania dysków obejmuje zakres od polietylenu UHMW przez polietylenu wzmocnionego szkłem, staliwo i stale. Każde z nich oferuje niezwykłe właściwości transportujące dla materiałów o różnej gęstości, temperaturze i innych cechach.

 • Żeliwo
 • Żeliwo sferoidalne
 • Nylon
 • Stal nierdzewna
 • Polietylen UHMW
 • Polietylen Tivar® HOT- wysokotemperaturowy PE UHMW

 

Często stosujemy typ łańcucha "szczelny sworzeń" z dyskami polietylenowymi UHMW. Ta konfiguracja rodzaju łańcucha i materiału dysków zapewnia dłuższą żywotność dysków i rzadszą konserwację łańcucha dla większości materiałów. Uszczelniony sworzeń łańcuchowy jest zaprojektowany specjalnie do transportowania suchego materiału o różnej grubości i gęstości. Główne zalety to:

 • Szczelny styk sworzni z ogniwami utrzymuje ziarnisty, ścierny materiał z dala od powierzchni sworzni łańcucha, redukując ilość konserwacji i wydłużając żywotność łańcucha
 • Polietylen UHMW jest ekonomicznym, lekkim, o doskonałej odporności na zużycie i z niskim współczynniku tarcia. Każda z tych opcji zapewnia optymalny transport, niskie zapotrzebowanie mocy silnika i zużycia energii

 

Oferujemy szeroki wybór typów łańcuchów i dysków transportujących. Każdy z nich jest zaprojektowany do zapewniania optymalnego transportu określonego materiału.

Łańcuch vs. Lina – Dowiedz się więcej!

Wydarzenia

Wiadomości

Wpisy z bloga