Systemy do Cieczy i Proszków

Zmniejsz Koszty i popraw swój proces przez transport i wstępne mieszanie Suchych Proszków.
 

Wstęp

Solidquid Powder Liquid Slurry Delivery System

Zaoszczędź na czasie, energii, utrzymaniu i przestrzeni podłogowej dzięki systemowi Solidquid™ Hapman dostawy zawiesiny pudrów & płynów.

Automatycznie i z wielką dokładnością wyładowuj, odmierzaj i dostarczaj różne suche sypkie materiały jako wstępnie zmieszaną zawiesinę do zbiornika mieszania, miksera lub innego sprzętu. Solidliquid odmierza pudry do napędowego strumienia cieczy dla zminimalizowania pylenia i zlepiania, i dramatycznie obniża czas przebywania i mieszania. W przeciwieństwie do tradycyjnych aplikacji mieszania, używającym zbiornika wypełnionego pływem z suchym produktem wrzuconym na górę, Solidquid nie potrzebuje dodatkowych przenośników mechanicznych, i możesz zaoszczędzić pieniądze poprzez łączenie go z istniejącym już sprzętem dostarczającym. Systemy zbiorników mieszających mają kilka silników napędzających różne części wyposażenia potrzebnego do poprawnego przenoszenia i mieszania suchych i ciekłych materiałów. System dostarczający zawiesinę Solidquid używa napędowego płynu i zaprojektowaną zwężkę dla efektywnej produkcji mikstury zawiesiny. Solidquid ma tylko jeden silnik napędzający podajnik; mniej silników oznacza mniej obsługi i mniejsze koszty energii. Dodatkowo, Solidquid zajmuje mniej powierzchni podłogowej i oferuje bardziej elastyczne projekty konstrukcji.

następnie: Operacja

Operacja

Operacja Solidquid

solidquidPłyn wpływa do stożka zwilżania o lejowatym kształcie i tworzy wir, zapobiegając gromadzeniu się ciał stałych w środku i organizując puder dla optymalnego przepływu. Tymczasem, strumień cieczy napędowej wpływa do edukatora poprzez zbiegająca się na końcu dyszę, w celu stworzenia strumienia o dużej prędkości. Ciesz opuszczając zbiegającą się dyszę rozpręża się w tubie wylotowej, wytwarzając podciśnienie za sobą. Podciśnienie zasysa materiał z zwilżającego stożka przez wloty dla ciał stałych do edukatora. Oba, napędzająca ciesz i ciała stałe z stożka zwilżającego mieszają się tworząc zawiesinę. Edukator rozładowuje zawiesinę do dalszych mikserów lub zbiorników przechowujących.

Główne Zasady Aplikacji

 1. Płyn napędzający nie może przekroczyć 60 stopni Celsiusza.
 2. Lepkość płynu napędzającego nie może przekroczyć 100 centypauz
 3. Stosunek płynu do ciała wynosi zazwyczaj 8:1 lub większy (objętościowo). Wyższe koncentracje są możliwe (zależnie od lepkości mieszaniny), ale mogą wymagać system zamkniętego obiegu pętlowego, gdzie zawiesina jest przepuszczana przez edukator więcej niż jeden raz.
 4. Ciśnienie powrotne (ciśnienie w rurze wylotowej) nie może przekroczyć 15 do 20 psig (775 mm Hg)

Właściwości

Właściwości

 • Podajnik PosiPortion™ dokładnie odmierza dostarczany puder
 • Ciągły i dokładny stosunek płynu do ciał stałych
 • Ogranicza potrzebną przestrzeń podłogową i rozmiar zbiornika dzięki wstępnemu procesowaniu zawiesiny
 • Ulepsza kontakt płynu do ciał stałych
 • Wyeliminowuje pylenie produktu
 • Przechwyć i wykorzystaj produkt unoszący się w powietrzu z wytwarzanego podciśnienia poprzez efekt venturiego, który zasysa lekkie cząsteczki materiału do napędowego strumienia płynu.

następnie: Opcje

Opcje

Opcje

 • Obsługuj wiele elastycznych średnich zbiorników dla materiałów sypkich (FIBS) o rozmiarach mieszczących do 4,000 lbs z ramą o regulowanej wysokości w stylu wózka widłowego.
 • Zwiększ wydajność dzięki dużym workom zbiornikowym, które umożliwiają dłuższe, niezakłócane serie produkcyjne i wymagają mniej pomocy ze strony operatora.
 • Utrzymuj prawidłowy przepływ luźnych materiałów z łopatkami mieszającymi w Stacji Rozładunkowej Big Bag Hapmana.
 • Rama w stylu Podnośnika i Wózka pozwala operatorom na szybkie załadowanie i rozładowanie worków.
 • Mieszadła worków zachowują nieprzerwany przepływ materiałów z worków big bag.
 • Uzyskaj dostęp do komory dzięki integralnemu odpylaczowi, który zbiera unoszące się cząsteczki z dala od operatora, wyeliminowuje utratę produktu i możliwy strumień odpadów typowy dla innych przenośnych odpylaczy.
 • LumpMaster® Łamacz Kawałków, kruszy nagromadzony materiał zanim zostanie wprowadzony do podajnika PosiPortion™, aby zapewnić bardziej stałe podawanie i łatwiejsze mieszanie z napędzającym strumieniem płynu.
 • Kontrolki ułatwiają kalibrację, zmiany w recepturze, monitorowanie statusu i procesu, i diagnozę.
optional bulk bag unloader with agitation paddles.

Opcjonalna Stacja Rozładunkowa Big Bag z łopatkami mieszającymi

następnie: Aplikacje

Aplikacje

Przykłady Aplikacji Solid-liquid

Nasz Solidquid system zawiesiny ma dwa etapy. Pierwszy tworzy podciśnienie, które pomaga wciągnąć pudry lub granulat do edukatora. W drugim etapie ciała stałe są rozprowadzane do płynu. Podajemy tu kilka przykładów aplikacji, aby pomóc ci zrozumieć wszechstronność i siłę tych urządzeń.

Slurry using a helix CALLOUTS

 

Zawiesina stworzona za pomocą Helixa Elastycznego Przenośnika Śrubowego – Ta konfiguracji może być użyta w wielu różnorodnych aplikacjach, Helix podaje suchy materiał do zasobnika wlotu podajnika PosiPortion, podajnik odmierza suchy materiał do zwilżającego stożka systemu Solidquid.

  

Solidquid and vacuum feeder callouts

Zawiesina stworzona za pomocą Przenośnika Pneumatycznego – W tym przypadku nasz Przenośnik Pneumatyczny jest używany do łatwiejszego przenoszenia materiału prosto z dostaw beczek lub worków do edukatora systemu Solidquid. Zawiesina jest przenoszona do zbiornika na górze za pomocą ciśnienia dostarczonego z zawiesiną z Stacji Rozładunkowej Big Bag w stylu Dźwiga i Wózka.

 

Slurry with a hoist and trolley bulk bag unloader CALLOUTSOptymalna wydajność jest uzyskana przy sprzężenie systemu dostarczania zawiesiny Solidquid z obsługą materiałów sypkich i składnikom procesowania wstępnego – W tym systemie, sypki materiał jest wprowadzany do procesu poprzez użycie operowanej elektrycznie Stacji Rozładunkowej Big Bag w stylu Dźwiga i Wózka. Strumień materiału jest wzmocniony opcjonalnym pneumatycznym mieszadłem worków, pozwalając materiałowi na wolny przepływ przez zawór spustowy do łamacza kawałków LumpMaster. Grudki w materiale są kruszone do rozmiaru 3/4'' lub mniejszego i dostarczane do zasilacza wlotowego podajnika objętościowego Posiportion. Podajnik odmierza suchy materiał do systemu dostarczania zawiesiny Solidquid. Podciśnienie stworzone w systemie Solidquid efektywnie miesza suchy materiał z płynem i przemieszcza uzyskaną zawiesinę.

 

Zawiesina produkowana z Większych i Mniejszych Składników – Dla tych z was, którym brakuje wiele materiałów.

Multiple Powders Mixed in Slurry CALLOUTS

 

Wydarzenia

Wiadomości

Wpisy z bloga