Systemy Przenośników Materiałów Sypkich

Aplikacje

Mamy tu kilka przykładów systemów, które zaprojektowaliśmy I pomogliśmy w zarządzaniu nimi: od konceptu do uruchomienia.

Podsumowanie Systemu: Wymagania dla tej aplikacji mineralnych pakowań miały skutecznie zająć się trzema oddzielnymi materiałami o różnych gęstościach. Każdy materiał jest mierzony z dokładnością do +/- 1% naszymi podajnikami grawimetrycznymi. Materiał jest transportowany od stacji rozładunkowych Big Bag za pomocą Helixa Elastycznego Przenośnika Śrubowego, następnie od silosu jest transportowany używając Przenośnika Rurowego Łańcuchowego. Odmierzony materiał jest wyładowywany przez każdy podajnik do młyna znajdującego się poniżej platformy, gdzie drugi Przenośnik Rurowy Łańcuchowy przenosi zmiksowany materiał do stacji wyładowującej na zewnątrz budynku.
Materiały Użyte: Minerały
Wyzwanie Klienta: Klient produkował nawóz w workach I potrzebował rozszerzenia linii pakującej, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie sezonowe.
Osiągnięte Cele: Uaktualnienie do bardziej dokładnego I zautomatyzowanego systemu pakowania pomogło klientowi spełnić zapotrzebowanie na sezonowy wzrost popytu.

Podsumowanie Systemu: Ten system to linia pakująca, która została dodana na potrzeby nowego produktu w istniejącej już placówce. Klient miał się zmieścić wąskiej granicy aby spełnić harmonogram produkcji I dostawy, pracowaliśmy razem nad spełnieniem zapotrzebowania 6-miesięcznego, od pomysłu do uruchomienia.
System zajmuje się trzema różnymi materiałami, które są podawane do linii pakowania pod półpiętrem. Dwie Stacje Rozładunkowe Big Bag z mieszaniem pneumatycznym, skutecznie wyładowują materiał z worków do szczelnych przenośników. Po lewej stronie znajduje się przenośnik Slipstick, zaprojektowany I wyprodukowany przez Triple S Dynamics, siostrzaną firmę Hapmana. Przenośnik Slipstick ma projekt ruchu poziomego znanego z delikatnej obsługi materiałów. Po prawej stronie znajdują się dwa Elastyczne Przenośniki Śrubowe Helix. Przenośniki Helix przenoszą sypkie materiały, które tworzą grudki pod wpływem ścisku. Aby rozbić grudki wychodzące z big bagów, Łamacz kawałków LumpMaster jest umieszczony na miejscu wyładunku worków. Drugi Helix podaje ten sam materiał, ale pracuje przy przepełnieniu pierwszego. Trzy przenośniki transportujące zasilają dwa dodatkowe przenośniki stojące na górze półpiętra. System kontroluje zawory czasowe, które są otwierane I zamykane aby upewniać się, że materiał jest równo dostarczany do linii pakunkowej poniżej.
Materiały Użyte: Suche Owoce, płatki owsiane, cukry
Wyzwanie Klienta: Nasz klient zabezpieczył nowego dużego klienta do dostarczenia produktów śniadaniowych. Czas na produkcję wynosił 6 miesięcy.
Osiągnięte Cele: Każdy materiał został obsłużony na podstawie ich specyficznych właściwości I dokładnie odmierzony dla linii pakującej z zintegrowanymi elementami sterowania. Klient spełnił produkcję w wyznaczonym czasie.

Podsumowanie Systemu: Proces wydobycia litu wymaga użycia dużej ilości wody. W zależności od wymagań środowiskowych lub ponownego użycia, zużyta woda jest poddawana intensywnemu procesowi. Pracowaliśmy z naszym klientem, aby stworzyć zmontowany zespół ślizgowy na rzecz mobilności i łatwych połączeń użytkowych. Stacja wyładunku Big Bag z odpylaczem, jest wypróżniana do leja podajnikowego. Podajnik mierzy przepływ suchego materiału do naszego ekskluzywnego systemu SolidQuid pompującego strumieniowo. Pompa strumieniowa łączy suchy materiał z zanieczyszczoną wodą z procesu aby uzyskać zawiesinę. Zawiesina jest pompowana do jednego z miksujących zbiorników, w którym ma miejsce dalsze mieszanie. Mierzący podajnik i system pompowania strumieniowego SolidQuid dały klientowi dokładność i wczesne mieszanie, które potrzebował do poprawnego dostosowania chemicznych wartości i kwasowości użytej wody aby była zdatna do recyklingu lub ponownego użycia. Stacja wyładunku Big Bag i zmontowany system ślizgowy pozwoliły na bezpieczną i łatwą pracę pracowników, łatwy proces dodawania materiału do procesu oczyszczania zanieczyszczonej wody, zaoszczędzając pieniądze w tym samym czasie dzięki efektywnemu użyciu dodatkowego materiału.
Materiały Użyte: Lit
Wyzwanie Klienta: Podczas gdy zapotrzebowanie i cena Litu się były coraz wyższe, pracochłonny proces oczyszczania zanieczyszczonej wody stawał się trudny do wykonania i coraz bardziej kosztowny. Wyzwaniem było zautomatyzowanie pracochłonnego procesu miksowania łącząc suchy materiał z neutralizującymi właściwościami razem z użytą wodą, aby ją oczyścić.
Osiągnięte Cele: Zmniejszenie kosztów materiałów używanych do oczyszczania wody, i bezpieczne środowisko pracy.

Podsumowanie Systemu: Mobilny system miksujący jest w pełni zasilanym I operacyjnym systemem, produkującym zawiesiny z wody zmieszanej z suchymi chemikaliami. System przedstawiony na ilustracji pozwala na przewóz suchego materiału I użycia z wodą w wybranej lokalizacji, aby uzyskać wymaganą zawiesinę. Ta operacja zaoszczędziła naszym klientom znaczącą ilość czasu I pieniędzy w porównaniu ze starą metodą, która wymagała przewożenia uzyskanej już zawiesiny w dużych ilościach I która była bardzo ciężka do transportu.
Materiały Użyte: Suche Chemikalia
Wyzwanie Klienta: Niektóre czynności wydobywcze wymagają użycia chemikaliów I innych substancji dodatkowych, aby ułatwić ekstrakcję. Dla jednej określonej firmy w przemyśle związanym z wydobyciem górnickim, chemikalia potrzebne do bezpiecznej, skutecznej ekstrakcji wymagały aby suchy materiał był zmieszany z wodą tuż przed użyciem. Górnictwo na odległych obszarach w kraju, gdzie infrastruktura użytkowa jest bardzo ograniczona, utwardzone drogi nie istnieją, a teren jest górzysty były tego utrudnieniem. Przez brak dostępnej wody I odpowiedniego sprzętu, nasz klient zmuszony był do wstępnego mieszania wody z chemikaliami I ciągnięcia ją do odległych lokalizacji. Proces ten był nieefektywny, czasochłonny i kosztowny.
Osiągnięte Cele: Zmniejszone koszty operacyjne I znaczna poprawa wydajności dzięki unikalnemu mobilnemu systemowi miksującemu.

Oprócz Sprzętu

Twoja firma bardzo szybko się zmienia. Potrzebujesz odpowiednich zasobów na cele produkcyjne. Posiadamy potrzebną wiedzę przemysłową w przenoszeniu materiałów, aby zaprojektować I zbudować całkowity system transportujący oraz ekspertyzę, którą się z wami podzielimy.

  • Projekt Systemu Transportującego – Dynamiki przepływu, właściwości materiału, pojemność, bezpieczność, koszty operacyjne, rozważenie przyszłości, budżet, harmonogram, tolerancja, wymagania kontrolne, I konserwacja, to tylko niektóre z wielu zmiennych, które rozważamy podczas projektowania twojego systemu, tak aby spełniał wszystkie twoje wymagania.
  • Współpraca przy projekcie – Pomagamy przy współpracy z firmami trzecimi, zabierając ciężar z twoich ramion, aby zweryfikować czy inny sprzęt I kontrole będą pracować z naszymi jako jeden system.
  • Wykwalifikowane Wsparcie Techniczne – Nasz zespól techniczny składa się z mechaników, elektryków, I projektantów technicznych, każdy pracujący z tobą, dla ciebie.
  • 100% Gwarancja Operacji – Oferujemy wsparcie techniczne, aby się upewniać, że nasz sprzęt działa bez zastrzeżeń w twojej placówce.

Nasze Doświadczenie = Twój Sukces

  • Wsparcie w Zarządzaniu Projektem – Od budżetowania I koncepcji do pierwszego uruchomienia, bez dodatkowych kosztów.
  • Projekt Elektroniki I Kontroli – Dostosowany do twoich norm I specyfikacji.
  • Budżetowanie Projektu Kapitału – Propozycje projektu I budżetu dla budżetów projektów kapitałowych
  • Współpraca z E&C – Współpracujemy z architektami I firmami E&C.
  • Utrzymanie I wsparcie Techniczne – wsparcie techniczne I konserwacyjne na całym świecie po instalacji I 24/7 konserwacja awaryjna.

Wydarzenia

Wiadomości

Wpisy z bloga